دانشگاه علوم‌ پزشکی دزفول در دو رشته جدید دانشجو می‌پذیرد

 

از سال آینده تحصیلی
دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول در دو رشته جدید دانشجو می‌پذیرد

به گزارش پایگاه خبری شهر خمون دزفیل(شهر ما دزفول) به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از اخذ دانشجو در دو رشته پزشکی و دندان پزشکی در این دانشگاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول در دو رشته جدید دانشجو می‌پذیرد

عبدالرحیم صائمی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول آمادگی گرفتن دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی را در سال آینده دارد.
وی افزود:قطعا پذیرش دانشجو در رشته پزشکی مهم‌ترین شاخصه توسعه دانشکده خواهد بود، پس از حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دزفول و بازدید از امکانات و ظرفیت‌های دزفول، درخواست گرفتن رشته پزشکی به وزیر داده شد و دکتر وحید دستجردی نظر مثبت خود را در این باره اعلام کردند.
وی افزود: پس از طی مسیر اداری درخواست در شورای گسترش وزارت علوم مطرح و مصوب شد و در سال آینده رشته پزشکی در دفترچه آزمون سراسری درج شود که آمادگی خود را برای جذب دانشجوی دندانپزشکی و داروسازی را با ظرفیت ۲۵ تا ۳۰ نفر نیز اعلام کرده‌ایم.
رئیس دانشکده علوم پزشکی دزفول خاطرنشان کرد: پردیس دانشگاه که از سال گذشته کلنگ آن به زمین زده شد با جذب اعتبارات امیدواریم تا پایان سال ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد و با تکمیل آن سخت افزار رسیدن به هدف و چشم انداز نهایی تعیین شده از سوی وزارتخانه و هیئت امنای دانشگاه را خواهیم داشت.
صائمی در پاسخ به سوالی پیرامون سیل بیماران و مراجعان به مراکز درمانی دزفول چه برنامه‌ای دارید، گفت: از آنجاییکه دزفول به عنوان قطب پزشکی جنوب غرب کشور است و از استان‌ها و شهرهای همجوار جمعیتی معادل ۲٫۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد از این رو برخی مواقع با کمبود تخت و برخی خدمات درمانی مواجه می‌شویم که در صدد هستیم با تقویت بیمارستان‌های موجود و تکمیل و ساخت بیمارستان‌های یازهرا و تامین اجتماعی و یک بیمارستان خصوصی به بهبود این وضعیت کمک کنیم.
وی تصریح کرد: هنوز جای نقد بسیار داریم، بیش از ۱۸ ماه نیست که فعالیت رسمی خود را آغاز کرده‌ایم، مجموعه دانشگاه  در افق ۱۴۰۴ برنامه  پنجم توسعه دولت و در نقشه سلامت برنامه‌ریزی شده، طبق همین برنامه آمادگی آن را داریم تا در شهرهای همجوار بیمارستان، دی کلینیک و فوریت‌های اولیه احداث کنیم.
وی افزود: ما زمان‌های زیادی را در سال‌های گذشته از دست داده‌ایم و بنا داریم با تلاش شبانه روزی کل مجموعه دانشگاه و حمایت و صبوری مردم به شرایطی برسیم که درشأن و رضایت مردم فهیم و رنج کشیده دزفول باشد.

 
 
 

4 دیدگاه در خصوص این مطلب ارسال شده است

  1. هدی می‌گه:

    رشته دندانپزشکی درآمدش زیاده
    دزفول دانشگاه دولتی داره؟

  2. azam می‌گه:

    من هم متوجه نشدم منظورش کجا بود !!!!!!!

 
 

ارسال دیدگاه